Søges: Afdelingsleder til KBH – Se jobbet her

Lagermedarbejdere søges til Vestegns-området

Lagermedarbejdere søges til Vestegns-området. Til vores kunder på Vestegnen søger vi dygtige lagermedarbejdere til korte- og længerevarendevikariater med løbende opstart.

Arbejdsopgaver:

  • Pak og pluk af kundeordrer
  • Forfaldent lagerarbejde

Vi forventer at du:

  • Har erfaring med lagerarbejde eller fra et lignende job
  • Har rimelige danskkundskaber, da instruktion og oplæring gives på dansk
  • Har god fysik og ikke bange for at tage fat
  • Kan arbejde selvstændigt og selv tage initiativ
  • Er en teamplayer og fungerer godt i et fællesskab
  • Kan fremvise straffeattest

Arbejdstider:

Vagterne vil primært foregå i dagtimerne.

Vikariatets længde afstemmes på ugentlig eller månedlig basis.

Ansøgning:

Der afholdes individuelle samtaler løbende. Vi forventer, at stillingen besættes hurtigst muligt. Ansøgningen skal indeholde gyldigt telefonnummer og e-mailadresse.

Lyder dette som noget for dig, vil vi glæde os til modtage din ansøgning til stillingen “Lagermedarbejdere søges til Vestegns-området”, som du kan sende via den grønne knap nedenunder.

Vedlæg:

  • CV
  • Profilbillede

Løn:

Vi tilbyder overenskomstmæssig løn.

Hvordan er det at være vikar hos os?

Hør Bitten og Emma fortælle om deres oplevelse med at være vikar hos os. Den ene arbejder i / har arbejdet i vores Kolding vikarbureau afdeling og den anden på Sjælland i vores København vikarbureau afdeling.

Afspil video
Afspil video
Pluk og pak
Afspil video